Try 1 month for 99¢

Through Wednesday's games 

BOYS

Class 4A: 1. Union, 2. Gonzaga Prep, 3. Richland, 4. Skyview, 5. Federal Way, 6. Mount Si, 7. Jackson, 8. Ferris, 9. Kentridge, 10. Curtis. 

Class 3A: 1. Eastside Catholic, 2. Mount Spokane, 3. Kelso, 4. Marysville Pilchuck, 5. Lincoln, 6. Capital, 7. Timberline, 8. Mercer Island, 9. Rainier Beach, 10. O'Dea. 

Class 2A: 1. Lynden, 2. Columbia River, 3. North Kitsap, 4. Burlington-Edison, 5. Pullman, 6. Ellensburg, 7. Franklin Pierce, 8. Foss, 9. Port Angeles, 10. Selah. 

Class 1A: 1. Lynden Christian, 2. La Center, 3. Zillah, 4. Seattle Academy, 5. Okanogan, 6. Newport, 7. Cashmere, 8. Deer Park, 9. Omak, 10. Connell. 

Class 2B: 1. Kittitas, 2. Saint George's, 3. Toledo, 4. Colfax, 5. Life Christian, 6. Willapa Valley, 7. Brewster, 8. Lake Roosevelt, 9. Toutle Lake, 10. Adna. 

Class 1B: 1. Sunnyside Christian, 2. Odessa, 3. Tulalip Heritage, 4. Lummi, 5. Almira/Coulee-Hartline, 6. Yakama Tribal, 7. Muckleshoot Tribal, 8. Cedar Park Christian (MLT), 9. Trout Lake, 10. Naselle. 

GIRLS

Class 4A: 1. Woodinville, 2. Glacier Peak, 3. Central Valley, 4. Kentridge, 5. Lewis and Clark, 6. Inglemoor, 7. Eastlake, 8. Bellarmine Prep, 9. Todd Beamer, 10. Sunnyside. 

Class 3A: 1. Prairie, 2. Kamiakin, 3. Mount Spokane, 4. Garfield, 5. Gig Harbor, 6. Shorecrest, 7. Seattle Prep, 8. West Seattle, 9. Peninsula, 10. Arlington. 

Class 2A: 1. East Valley (Spokane), 2. Lynden, 3. Archbishop Murphy, 4. Burlington-Edison, 5. White River, 6. Clarkston, 7. Tumwater, 8. W.F. West, 9. Washougal, 10. Port Angeles. 

Class 1A: 1. Bellevue Christian, 2. La Salle, 3. Cashmere, 4. Lynden Christian, 5. Warden, 6. Elma, 7. Annie Wright, 8. Meridian, 9. King's, 10. Freeman. 

Class 2B: 1. Wahkiakum, 2. La Conner, 3. Davenport, 4. Tri-Cities Prep, 5. Auburn Adventist, 6. Ilwaco, 7. Liberty, 8. Northwest Christian (Colbert), 9. Rainier, 10. Columbia (Burbank). 

Class 1B: 1. Colton, 2. Pomeroy, 3. Almira/Coulee-Hartline, 4. Neah Bay, 5. Mount Vernon Christian, 6. Taholah, 7. Concordia Christian, 8. Sunnyside Christian, 9. Grace Academy, 10. Oakesdale. 

LOCAL

BOYS

Team;Rank;Last

Kelso;3;4

Mark Morris;17;20

R.A. Long;52;53

Woodland;39;34

Castle Rock;37;41

Ilwaco;11;16

Kalama;19;19

Toledo;3;3

Winlock;47;44

Toutle Lake;9;7

Wahkiakum;44;47

Naselle;10;11

Three Rivers;37;34

Rainier*;14;16

Clatskanie*;8;8

Girls

Team;Rank;Last week

Kelso;32;35

Mark Morris;60;60

R.A. Long;25;21

Woodland;19;18

Castle Rock;45;48

Ilwaco;6;10

Kalama;37;36

Toledo;17;17

Winlock;49;49

Toutle Lake;50;51

Wahkiakum;1;1

Naselle;20;26

Three Rivers;54;50

Rainier*;26;26

Clatskanie*;4;4

*OSAA Ranking system combines an RPI and a Colley ranking. 

Subscribe to Breaking News

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
0
0
0
0
0

Load comments