Try 1 month for 99¢

Through Wednesday's games 

BOYS

Class 4A: 1. Union, 2. Gonzaga Prep, 3. Federal Way, 4. Richland, 5. Skyview, 6. Mount Si, 7. Ferris, 8. Jackson, 9. Kentridge, 10. Puyallup. 

Class 3A: 1. Eastside Catholic, 2. Mount Spokane, 3. Kelso, 4. Rainier Beach, 5. Lincoln, 6. Marysville Pilchuck, 7. Timberline, 8. Garfield, 9. Capital, 10. Stanwood. 

Class 2A: 1. Lynden, 2. Pullman, 3. North Kitsap, 4. Burlington-Edison, 5. Columbia River, 6. Lakewood, 7. Franklin-Pierce, 8. Ellensburg, 9. Mountlake Terrace, 10. Steilacoom. 

Class 1A: 1. Lynden Christian, 2. La Center, 3. Zillah, 4. Okanogan, 5. Newport, 6. Cashmere, 7. Deer Park, 8. Seattle Academy, 9. Upper Columbia Academy, 10. Omak. 

Class 2B: 1. Saint George's, 2. Kittitas, 3. Toledo, 4. Willapa Valley, 5. Colfax, 6. Brewster, 7. Adna, 8. Tri-Cities Prep, 9. Lake Roosevelt, 10. Northwest Christian (Lacey).  

Class 1B: 1. Sunnyside Christian, 2. Odessa, 3. Lummi, 4. Trout Lake, 5. Tulalip Heritage, 6. Muckleshoot Tribal, 7. Almira-Coulee/Hartline, 8. Yakama Tribal, 9. Cedar Park Christian (MLT), 10. Naselle. 

GIRLS

Class 4A: 1. Woodinville, 2. Kentridge, 3. Lewis and Clark, 4. Central Valley, 5. Glacier Peak, 6. Inglemoor, 7. Eastlake, 8. Bellarmine Prep, 9. Todd Beamer, 10. Sunnyside. 

Class 3A: 1. Mount Spokane, 2. Prairie, 3. Kamiakin, 4. Garfield, 5. West Seattle, 6. Shorecrest, 7. Gig Harbor, 8. Arlington, 9. Peninsula, 10. Seattle Prep. 

Class 2A: 1. East Valley (Spokane), 2. Lynden, 3. Tumwater, 4. Archbishop Murphy, 5. White River, 6. Burlington-Edison, 7. Port Angeles, 8. Clarkston, 9. Wapato, 10. Foster. 

Class 1A: 1. Lynden Christian, 2. Bellevue Christian, 3. La Salle, 4. Cashmere, 5. Elma, 6. Warden, 7. Meridian, 8. Annie Wright, 9. King's, 10. Freeman. 

Class 2B: 1. Wahkiakum, 2. Tri-Cities Prep, 3. Northwest Christian (Colbert), 4. Davenport, 5. Liberty (Spangle), 6. Brewster, 7. La Conner, 8. Rainier, 9. Ilwaco, 10. Columbia (Burbank). 

Class 1B: 1. Pomeroy, 2. Colton, 3. Mount Vernon Christian, 4. Almira/Coulee-Hartline, 5. Neah Bay, 6. Concordia Christian, 7. Oakesdale, 8. Puget Sound Adventist, 9. Sunnyside Christian, 10. Grace Academy. 

LOCAL

BOYS

Team;Rank;Last

Kelso;3;3

Mark Morris;23;20

R.A. Long;53;53

Woodland;35;30

Castle Rock;39;36

Ilwaco;16;15

Kalama;19;28

Toledo;3;4

Winlock;44;41

Toutle Lake;12;14

Wahkiakum;49;49

Naselle;10;7

Three Rivers;27;24

Rainier*;16;20

Clatskanie*;7;6

Girls

Team;Rank;Last week

Kelso;35;36

Mark Morris;59;59

R.A. Long;18;16

Woodland;24;29

Castle Rock;50;51

Ilwaco;9;8

Kalama;37;41

Toledo;13;10

Winlock;49;49

Toutle Lake;51;55

Wahkiakum;1;1

Naselle;29;32

Three Rivers;50;49

Rainier*;20;18

Clatskanie*;1;2

*OSAA Ranking system combines an RPI and a Colley ranking. 

Subscribe to Breaking News

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
0
0
0
0
0

Load comments