Try 1 month for 99¢

Through Wednesday's games 

BOYS

Class 4A: 1. Union, 2. Gonzaga Prep, 3. Richland, 4. Federal Way, 5. Skyview, 6. Mount Si, 7. Jackson, 8. Ferris, 9. Kentridge, 10. Puyallup. 

Class 3A: 1. Eastside Catholic, 2. Mount Spokane, 3. Marysville-Pilchuck, 4. Kelso, 5. Lincoln, 6. Timberline, 7. Capital, 8. Mercer Island, 9. Rainier Beach, 10. Wilson. 

Class 2A: 1. Lynden, 2. Burlington-Edison, 3. Columbia River, 4. North Kitsap, 5. Pullman, 6. Lakewood, 7. Franklin Pierce, 8. Foss, 9. Ellensburg, 10. Port Angeles. 

Class 1A: 1. Lynden Christian, 2. La Center, 3. Zillah, 4. Okanogan, 5. Seattle Academy, 6. Newport, 7. Upper Columbia, 8. Omak, 9. Deer Park, 10. Connell. 

Class 2B: 1. Saint George's, 2. Kittitas, 3. Toledo, 4. Colfax, 5. Willapa Valley, 6. Brewster, 7. Toutle Lake, 8. Tri-Cities Prep, 9. Adna, 10. Northwest Christian (Lacey). 

Class 1B: 1. Sunnyside Christian, 2. Lummi, 3. Odessa, 4. Tulalip Heritage, 5. Almira/Coulee-Hartline, 6. Trout Lake, 7. Cedar Park Christian (MLT), 8. Muckleshoot Tribal, 9. Yakama Tribal, 10. Concordia Christian. 

GIRLS

Class 4A: 1. Woodinville, 2. Central Valley, 3. Glacier Peak, 4. Kentridge, 5. Lewis and Clark, 6. Inglemoor, 7. Eastlake, 8. Bellarmine Prep, 9. Sunnyside, 10. Todd Beamer. 

Class 3A: 1. Prairie, 2. Mount Spokane, 3. Kamiakin, 4. Garfield, 5. West Seattle, 6. Gig Harbor, 7. Seattle Prep, 8. Shorecrest, 9. Peninsula, 10. Arlington. 

Class 2A: 1. East Valley (Spokane), 2. Archbishop Murphy, 3. Lynden, 4. White River, 5. Clarkston, 6. Burlington-Edison, 7. Tumwater, 8. Port Angeles, 9. Washougal, 10. W.F. West. 

Class 1A: 1. La Salle, 2. Bellevue Christian, 3. Lynden Christian, 4. Cashmere, 5. Warden, 6. Elma, 7. Annie Wright, 8. Meridian, 9. King's, 10. Freeman. 

Class 2B: 1. Wahkiakum, 2. Tri-Cities Prep, 3. Auburn Adventist, 4. Davenport, 5. La Conner, 6. Liberty, 7. Northwest Christian (Colbert), 8. Rainier, 9. Columbia (Burbank), 10. Ilwaco. 

Class 1B: 1. Colton, 2. Pomeroy, 3. Almira/Coulee-Hartline, 4. Mount Vernon Christian, 5. Neah Bay, 6. Taholah, 7. Oakesdale, 8. Concordia Christian, 9. Sunnyside Christian, 10. Grace Academy. 

LOCAL

BOYS

Team;Rank;Last

Kelso;4;3

Mark Morris;20;23

R.A. Long;53;53

Woodland;34;35

Castle Rock;41;39

Ilwaco;16;16

Kalama;19;19

Toledo;3;3

Winlock;44;44

Toutle Lake;7;12

Wahkiakum;47;49

Naselle;11;10

Three Rivers;34;27

Rainier*;16;16

Clatskanie*;8;7

Girls

Team;Rank;Last week

Kelso;35;35

Mark Morris;60;59

R.A. Long;21;18

Woodland;18;24

Castle Rock;48;50

Ilwaco;10;9

Kalama;36;37

Toledo;17;13

Winlock;49;49

Toutle Lake;51;51

Wahkiakum;1;1

Naselle;26;29

Three Rivers;50;50

Rainier*;26;20

Clatskanie*;4;1

*OSAA Ranking system combines an RPI and a Colley ranking. 

Subscribe to Breaking News

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
0
0
0
0
0

Load comments