Try 1 month for 99¢

Through Thursday's games 

BOYS

Class 4A: 1. Union, 2. Gonzaga Prep, 3. Federal Way, 4. Ferris, 5. Skyview, 6. Kentridge, 7. Olympia, 8. Rogers (Puyallup), 9. Richland, 10. Jackson. 

Class 3A: 1. Eastside Catholic, 2. Wilson, 3. Ingraham, 4. Rainier Beach, 5. Lincoln, 6. Hermiston, 7. Mount Spokane, 8. Timberline, 9. Arlington, 10. Kelso.

Class 2A: 1. Burlington-Edison, 2. Lynden, 3. Mountlake Terrace, 4. Pullman, 5. Franklin-Pierce, 6. North Kitsap, 7. Columbia River, 8. Foss, 9. Sehome, 10. Lakewood. 

Class 1A: 1. Lynden Christian, 2. Zillah, 3. La Center, 4. Cashmere, 5. Okanogan, 6. Omak, 7. Seattle Academy, 8. Bear Creek, 9. Newport, 10. Deer Park. 

Class 2B: 1. Saint George's, 2. Willapa Valley, 3. Kittitas, 4. Colfax, 5. Toledo, 6. Adna, 7. Oroville, 8. Northwest Christian (Lacey), 9. Ilwaco, 10. Brewster. 

Class 1B: 1. Odessa, 2. Sunnyside Christian, 3. Tulalip Heritage, 4. Muckleshoot Tribal, 5. Lummi, 6. Naselle, 7. Yakama Tribal, 8. Trout Lake, 9. Colton, 10. Cedar Park Christian (MLT). 

GIRLS

Class 4A: 1. Kentridge, 2. Woodinville, 3. Eastlake, 4. Skyview, 5. Lewis and Clark, 6. Sunnyside, 7. Bellarmine Prep, 8. Camas, 9. Rogers (Puyallup), 10. Central Valley. 

Class 3A: 1. Garfield, 2. Prairie, 3. Kamiakin, 4. Mount Spokane, 5. Peninsula, 6. West Seattle, 7. Hudson's Bay, 8. Shorecrest, 9. Seattle Prep, 10. Wilson.

Class 2A: 1. Lynden, 2. East Valley (Spokane), 3. Foster, 4. Clarkston, 5. Tumwater, 6. Burlington-Edison, 7. White River, 8. Columbia River, 9. Port Angeles, 10. Archbishop Murphy. 

Class 1A: 1. Bellevue Christian, 2. Lynden Christian, 3. La Salle, 4. Warden, 5. Cashmere, 6. Meridian, 7. Elma, 8. Chelan, 9. Medical Lake, 10. Freeman. 

Class 2B: 1. Wahkiakum, 2. Liberty (Spangle), 3. Brewster, 4. Ilwaco, 5. Northwest Christian (Colbert), 6. La Conner, 7. Tri-Cities Prep, 8. Columbia (Burbank), 9. Rainier, 10. Ocosta. 

Class 1B: 1. Almira/Coulee/Hartline, 2. Colton, 3. Pomeroy, 4. Concordia Christian, 5. Neah Bay, 6. Mount Vernon Christian, 7. Tacoma Baptist, 8. Taholah, 9. Puget Sound Adventist, 10. Grace Academy. 

LOCAL

BOYS

Team;Rank;Last

Kelso;10;18

Mark Morris;30;42

R.A. Long;51;51

Woodland;38;35

Castle Rock;24;27

Ilwaco;9;8

Kalama;34;39

Toledo;5;7

Winlock;38;43

Toutle Lake;13;18

Wahkiakum;52;45

Naselle;6;8

Three Rivers;23;17

Rainier*;16;33

Clatskanie*;10;14

Girls

Team;Rank;Last week

Kelso;36;38

Mark Morris;60;56

R.A. Long;12;20

Woodland;25;21

Castle Rock;55;48

Ilwaco;4;7

Kalama;46;47

Toledo;14;16

Winlock;48;52

Toutle Lake;53;39

Wahkiakum;1;1

Naselle;32;28

Three Rivers;45;47

Rainier*;15;12

Clatskanie*;4;7

*OSAA Ranking system combines an RPI and a Colley ranking. 

Subscribe to Breaking News

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
0
0
0
0
0

Load comments