Subscribe for 17¢ / day

GIRLS

100 Ashlyn Daugherty, Woodland, jr. — (Def. Maggie Telford, Jackson, pin 1:11), (Def. Melanie Flores, Moses Lake, dec. 4-2), (L Nizhoni Tallman, Granger, dec. 7-6), (Def. Faith Cardenas, Aberdeen, dec. 6-1), (Def. Aaliyah Escamilla, Warden, dec. 9-1). THIRD 

105 Ashley McGhee, Kelso, jr. — (Def. Hannah Peterson, Stanwood, pin 2:23), (L Maria Reyes, Grandview, pin 5:53), (Def. Ariana Grandert, Beamer, dec. 7-6), (Def. Kaylee Gaines, Mount Vernon, dec. 8-4), (L Emily Mendez, Othello, dec. 5-1), (L Raisa Pleasants, Thomas Jefferson, pin 1:26). SIXTH

110 Kylee Jacobs, Castle Rock, fr. — (Def. Sophia Dixon, Deer Park, pin 4:26), (L Holly Beaudoin, North Kitsap, pin 2:49), (L Carmen DeGregg, Everett, dec. 8-2). 

115 Ciyree Sams, Kelso, sr. — (L Maizy Feltwell, Liberty, dec. 5-0), (L Cassidy O'Hara, Lakewood, dec. 3-0). 

120 Kyla Shoddy, Kelso, so. — (L Ashlyn Morris, Olympia, pin 3:07), (Def. Alma Manzo, Connell, dec. 8-2), (L Leilani Chichenoff, Davis, pin 4:09). 

130 Makenna Speed, Kalama, sr. — (Def. Katrina Wangen, Curtis, dec. 4-2), (L Jasel Perez, Grandview, dec. 6-1), (Def. Edith Garcia, Federal Way, dec. 12-4), (Def. Elise Scrafford, North Kitsap, dec. 11-4), (L Riley Aamold, Union, dec. 12-3), (L Jasel Perez, Grandview, dec. 10-3). SIXTH

135 Sadee Huckleberry, Castle Rock, jr. — (L Jaselyn Jones, Quincy, pin 3:00), (L Alisha Van Scoy, Stanwood, pin 1:43). 

140 Makayla Roggow, Kelso, jr. — (Def. Olivia Poulton, Lakewood, dec. 11-2), (L Nicole Clark, Sumner, pin 1:37), (Def. Kasye Magana, Riverview, dec. 5-4), (L Alexandria Sanford, Kentwood, pin 1:41), (Def. Estrella Pugarin, Wapato, pin 4:49). SEVENTH

145 Makenna Vegh, Kelso, sr. — (L Lindsey Crawford, Stanwood, dec. 10-8), (Def. Flor Parker-Borerro, Lakes, forfeit), (L Brooke Mullins, Puyallup, dec. 8-4). 

155 Mercades Holter, Castle Rock, so. — (Def. Cy'Nari Green, Bremerton, pin 4:43), (L Alexandra Gonchar, Mount Vernon, dec. 13-4), (Def. Brenna Franklin, Port Townsend, dec. 14-7), (L Maloree Calzadillas, Kiona-Benton, pin 2:05), (Def. Cy'Nari Green, Bremerton, dec. 7-2). SEVENTH

235 Eva Medina, Kelso, jr. — (Def. Amanda Contreras, Warden, pin 0:33), (L Mariah Stewart, Federal Way, pin 0:43), (Def. Deborah Takai, Federal Way, pin 1:32), (Def. Karley Garcia, Warden, pin 2:01), (L Veronique Abaglo, Fife, pin 1:25), (L Chanel Silva, Stanwood, pin 0:20). SIXTH

CLASS B

106 Cody Huff, Ilwaco, fr. — (L Spencer Ferguson, Inchelium, pin 1:10), (BYE), (L Meric Jackson, Rainier, pin 0:59). 

106 Joshua Cureton, Winlock, fr. — (BYE), (L Kolby Sisk, Colfax, pin 0:24), (L Robert Thomas, Lake Roosevelt, pin 0:13). 

113 Keegan Kemmer, Ilwaco, fr. — (Def. Samuel Howsden, Winlock, TF 19-3), (Def. Sammy Manina, Northwest Christian, pin 4:51), (L Colin Silverthor, Tonasket, dec. 9-5), (Def. Cody Field, Oroville, dec. 7-1), (Def. Sammy Manina, Ilwaco, pin 4:49). THIRD 

113 Ethan Hoggatt, Kalama, jr. — (BYE), (Def. Cody Field, Oroville, pin 1:42), (Def. Nolan Burrill, Colfax, pin 5:44), (L Colin Silverthorn, Tonasket, dec. 11-6). SECOND

113 Dusty Thayer, Winlock, so. — (Def. Derrek Hollister, Tonasket, pin 1:41), (L Nolan Burrill, Colfax, dec. 17-6), (Def. Matthew Hess, Mary Walker, pin 2:15), (L Cody Field, Oroville, pin 4:34).

113 Samuel Howsden, Winlock, fr. — (L Keegan Kemmer, Ilwaco, TF 19-3), (BYE), (L Cody Field, Oroville, pin 2:39). 

120 Joe Thompson, Ilwaco, sr. — (BYE), (Def. Tommy Luce, Northwest Christian, dec. 12-4), (L Dawson Bretz, Tonasket, pin 3:23), (L Jose Cortez, Tonasket, pin 4:00), (L Marcus Hamel, Life Christian, pin 1:30). SIXTH

126 Ghannon Whelden, Ilwaco, jr. — (BYE), (L Christian Nierman, pin 0:48), (Def. Dustin Krause, Napavine, pin 1:15), (Def. Robert Snyder, Kittitas, pin 1:36), (L Garrett Ambruster, North Beach, pin 0:41), (Def. Christian Nierman, Kittitas, dec. 9-2). FIFTH

132 Trey Rego, Toledo, fr. — (L Carlos Norris, Dayton, pin 2:29), (BYE), (L Tristan Hamlin, Raymond, dec. 10-4). 

132 Cody DeGuise, Winlock, so. — (L Preston Lawhead, South Bend, dec. 5-1), (BYE), (L Rielan Bretz, Tonasket, dec. 7-1). 

138 Allen Chetwood, Ilwaco, sr. — (BYE), (Def. Colby Forbes, Kittitas, pin 1:23), (L Graham Rocha, pin 3:42), (Def. Chase Clark, Kittitas, dec. 9-5), (L Caleb Cole, Reardan, pin 2:47). FOURTH

138 Bradon Thompson, Kalama, sr. — (L Chase Clark, Kettle Falls, pin 2:58), (BYE), (L Enrique Long, Tonasket, pin 0:42). 

145 Royce Murry, Ilwaco, sr. — (L Gilberto Palma, White Swan, dec. 11-3), (BYE), (L Brody Klein, Rainier, dec. 5-2). 

152 Brandon Duke, Ilwaco, jr. — (L Lucas Reuwsaat, Darrington, pin 2:13), (BYE), (L Carsen Walton, Tonasket, pin 3:42). 

160 Greg Petit, Ilwaco, fr. — (L Luke Borden, Raymond, pin 1:31), (BYE), (L Matthew Slape, Adna, pin 3:42). 

160 Colby Hutchinson, Kalama, sr. — (L Travis Knauff, Garfield-Palouse, TF 15-0), (BYE), (Def. Kobe Martinez, Reardan, dec. 4-1), (L Matthew Slape, Adna, pin 2:21). 

170 Eli Haynes, Kalama, so. — (Def. Aydan Costin, Napavine, dec. 12-5), (L Dane Hall, Colfax, dec. 16-3), (Def. Cameron Garcia, White Swan, dec. 14-10), (L Ben Byington, South Bend, dec. 14-3). 

195 Marcus Connor, Ilwaco, sr. — (Def. Mason Partlow, Kittitas, pin 1:31), (Def. JW Merriott, Reardan, dec. 9-8), (L Jack Spiess, Kalama, pin 2:46), (Def. Mason Partlow, Kittitas, dec. 9-4), (L Johnny Franke, Darrington, dec. 2-1). FOURTH

195 Jack Spiess, Kalama, sr. — (BYE), (Def. Brandon Barker, Tonasket, pin 3:50), (Def. Marcus Connor, Ilwaco, pin 2:46), (L Finlay Holston, Liberty Bell, pin 5:39). SECOND

220 Sutton Moon, Kalama, so. — (Def. Aaron Phelps, Lind-Ritzville, pin 1:36), (L Sherwin Vargas, Lake Roosevelt, DQ), (L Tucker Deranleau, UTB 3-2).

220 Michael Echtle, Toledo, so. — (L Hunter Olmstead, Concrete, TF 18-3), (BYE), (L Augie Allenbach, Colfax, pin 0:43). 

285 Bryan Sparks, Ilwaco, so. — (Def. Braiden Morrow, Mabton, pin 2:33), (L Hunter Dawley, Reardan, pin 2:09), (L Cahlahbe Whelden, Ilwaco, pin 0:16). 

285 Cahlabe Whelden, Ilwaco, sr. — (L Trevor Morris, Davenport, pin 0:36), (BYE), (Def. Bryan Sparks, Ilwaco, pin 0:16), (Def. Christian Anderson, Raymond, dec. 9-7), (Def. Seth Donaldson, Life Christian, dec. 2:32), (L Nicholas Shurger, Mary Walker, pin 1:45). FOURTH

CLASS 1A

113 Isaiah Kennedy, Castle Rock, fr. — (L, Dawson Husted, Zillah, dec. 12-0), (L Phil Stafford, Klahowya, dec. 12-1). 

113 Ryan Marcil, Castle Rock, jr. — (Def. Andrew Aposhyan, South Whidbey, pin 1:03), (L Jeff Friedman, Lakeside, dec. 12-0), (L Aaron Lano, Montesano, dec. 13-4). 

132 Jeran Koegh, Castle Rock, jr. — (L Juan Arteaga, Granger, pin 4:34), (L Keith Thompson, Forks, OT 6-4). 

138 Andrew Jones, Castle Rock, sr. — (L Nico Nuxall, Vashon, dec. 9-7), (Def. Justin Warnick, dec. 8-3), (Def. Jake Miller, Deer Park, dec. 10-2), (L Rodrigo Ozuna, Warden, inj. default), (L Eric De La Rosa, Zillah, inj. default). EIGHTH

145 Buddy Kayser, Castle Rock, so. — (L Juan Isiordia, Granger, pin 1:28), (L Karsten Jensen, Klahowya, pin 3:53). 

152 Coleman Darvell, Castle Rock, so. — (L Diego Isiordia, Granger, pin 1:51), (L Austin Stahl, Klahowya, pin 3:51). 

160 Wayne Baker, Castle Rock, jr. — (Def. Braden Williams, Chelan, dec. 9-2), (Def. Nick Fordham, Cle Elum, dec. 11-5), (Def. Jared Lenz, Riverside, dec. 2-1), (Def. Robert Berger, Granger, dec. 16-5). CHAMPION

170 Ryan Hurley, Castle Rock, sr. — (L Sammy Desroches, Riverside, dec. 8-0), (Def. Ramon Olivera, Granger, dec. 10-0), (L Shane Queen, Forks, dec. 12-7). 

182 Peyton Watts, Castle Rock, jr. — (Def. Jorge Villafan, Highland, pin 2:21), (L Skyler Gordon, Chelan, dec. 8-3), (Def Clay O'Brien, South Whidbey, pin 2:25), (L Tre Sargent, Sultan, pin 3:40), (L Tyrone Mendez, Warden, UTB 3-2). EIGHTH

195 Nathan Halladay, Castle Rock, sr. — (Def. Kyle Caldwell, Chimacum, pin 1:20), (Def. Dalton Swayze, Okanogan, dec. 9-0), (Def. Scout Walker, Colville, dec. 2-1), (Def. Akia Yamada, Lakeside, dec. 11-4). CHAMPION

220 Stephen Todd, Castle Rock, sr. — (L Garrett Trevino, Freeman, dec. 5-3), (Def. Tyler Deason, Sultan, dec. 7-3), (L Alex Medina, White Salmon, pin 2:31). 

285 Luke Sparks, Castle Rock, sr. — (L Braeden Shannon, Mount Baker, pin 0:27), (Def. Wade Baker, Chewelah, pin 2:27), (L Jose Mendoza, Granger, dec. 11-0). 

CLASS 2A

106 Judeah Sanders, Woodland, fr. — (L Andy Pimentel, Selah, dec. 7-3), (Def. Will Slaton, Liberty, dec. 13-0), (Def. Demani Thomas, River Ridge, dec. 8-7), (Def. Quincy Young, Olympia, pin 4:11), (L Andy Pimentel, Selah, pin 1:57), (L Sammy Flores, Ephrata, dec. 16-4). SIXTH

113 Josiah Sanders, Woodland, so. — (Def. Kirby Bui, Evergreen, pin 1:07), (Def. Stephen Aguilar, Wapato, pin 5:01), (L Conor Goucher, Orting, pin 3:05), (L Nate Belcourt, White River, pin 3:47), (Def. Stephen Aguilar, Wapato, pin 0:58). FIFTH

120 JJ Fuerst, Woodland, fr. — (L Haiden Drury, Toppenish, pin 1:59), (L Esten Wakanobo, Bremerton, pin 2:32). 

152 Owen Enriquez, R.A. Long, jr. — (Def. Phoenix Farrar, Orting, pin 1:47), (Def. Gaje Caro, West Valley, dec. 8-5), (Def. Klein Carter, White River, inj. default), (L Nate Moore, White River, TF 16-0). SECOND

160 Lane Williams, Mark Morris, sr. — (L Max Wheeler, White River, dec. 10-1), (L Logan Candanoza, Prosser, dec. 14-1). 

160 Luke Parrish, Woodland, sr. — (L Johnathan McBride, White River, dec. 15-3), (Def. Camden Bach, Lakewood, dec. 11-4), (L Dylan Lalone, Orting, dec. 5-2). 

195 Jacob Flanagan, Woodland, sr. — (L Eli Warner, Highline, pin 3:25), (Def. Josh Snider, North Kitsap, pin 1:11), (Def. Caleb Lay, Cedarcrest, dec. 2-1), (L Salvador Osorio, Toppenish, dec. 10-2), (Def. Eli Warner, Highline, dec. 10-8). SEVENTH

220 Eric Howard, R.A. Long, jr. — (L Saul Magallon, Blaine, dec. 20-12), (L Eric Campbell, White River, pin 2:38). 

CLASS 3A

106 Alan Luff, Kelso, jr. — (Def. Steven Meier, Southridge, pin 3:34), (L Donnie Krissak, Bethel, dec. 5-3), (Def. Baylor Denkinger, Edmonds-Woodway, dec. 9-2). (Def. Gage Nelson, Yelm, dec. 12-6), (Def. Noah Messman, Mountain View, TF 17-1), (L Cole Daurie, Marysville-Pilchuck, dec. 4-2). FOURTH

120 Bryce Miller, Kelso, sr. — (Def. Jeremy Miyake, Ballard, pin 5:52), (Def. Gavin Stewart, Yelm, dec. 16-7), (Def. Jase Cooper, Squalicum, dec. 7-5), (L Brandon Kaylor, Bonney Lake, dec. 6-3). SECOND

126 Derick Soto, Kelso, so. — (Def. Wren Healy, Lakeside, pin :40), (L Ryan Davis, Yelm, dec. 14-13), (Def. Owen Burger, Bethel, dec. 11-3), (L Jeremiah Duncombe, Lincoln, pin 2:35), (Def. Hugh Curtis, Nathan Hale, TF 18-1). SEVENTH

132 Jordan Miller, Kelso, sr. — (Def. Robert Allred, Shelton, pin 3:40), (L Aria Zarei, Meadowdale, dec. 8-1), (Def. Josh Coballes, Ferdnale, dec. 3-0), (L Ky Haney, Mount Spokane, dec. 3-0), (L Zachariah Gomez, Blanchet, dec. 3-0). EIGHTH

138 Christian Freund, Kelso, sr. — (Def. Jourdan Carter, O'Dea, TF 16-0), (Def. Trey Padgett, Marysville-Pilchuck, TF 15-0), (Def. Devyn Sweem, Bethel, dec. 5-0), (Def. Gavin Gies, North Central, OT 4-2). CHAMPION

152 Brayden Liebe, Kelso, sr. — (Def. Gregorio Avalos, Chief Sealth, TF 17-2), (L John Bittinger, Gig Harbor, pin 2:51), (Def. David Shaulis, Bethel, dec. 12-6), (L Juan Escobar, Shadle Park, dec. 5-3), (Def. Jonah Andrews, Mercer Island, pin 3:33). SEVENTH

170 Ben Bergonzine, Kelso, sr. — (L Cayden White, Marysville-Pilchuck, dec. 14-6), (Def. Aiden Vlasaty, Franlin, pin 0:23), (Def. Jason Neslon, Yelm, inj. default), (Def. Tre Phillips, Rogers, dec. 5-4), (L Isaac Casey, Peninsula, pin 1:23), (L Cayden White, Marysville-Pilchuck, dec. 6-4). SIXTH

182 AJ Hoggatt, Kelso, sr. — (Def. Jacob Olson, Bethel, pin 1:25), (Def. Miles Krauter, O'Dea, pin 5:39), (L Derrick Platt, Yelm, pin 3:59), (Def. Alton Culver, Mountain View, dec. 5-2), (Def. Alex Cleary, Ferndale, dec. 7-2). THIRD

195 Blake Fowler, Kelso, jr. — (Def. Tre Hargstad, Ingraham, pin 2:15), (L JJ Dixon, Lincoln, TF 16-0), (L Falemalama Weggen, Spanaway Lake, dec. 7-6). 

285 McKinnley Franklin, Kelso, jr. — (L Hector Jasso, Lakes, UTB 3-2), (Def. Aram Gould, Cleveland, pin 4:56), (L Dominick Mack, Squalicum, dec. 3-2). 

0
0
0
0
0

Load comments