Subscribe for 17¢ / day
People

Go 4th kids’ games winners

The winners from the Longview Pioneer Lions Club kids’ games held during the Go 4th celebration have been announced.

Girls wheelbarrow races

Ages 5-7

  • : Ali Sahim and Makena Houen, first place; Gwen Powers and Kelsey Chapin, second place; and Tenley Williams and Elise Cartson, and Zoey Jason and Brekryn Jason, tied for third place.

Ages 8-10

  • : Kalema Sajim and Jason Buck, first place; Lilly Jones and Giselle Hover, second place; and Sarah Stewart and Emme MacArthur, third place.

Ages 11-13

  • : Mai Li Penman and Anna Rubash, first place; Ellie Powers and Eian Morris, second place; and Emily Naillon and Katiree Armstrong, third place.

Girls foot races

Younger than 2

  • : Maverick Curtis, Angel Taylor, Dillon Legett and Angel Hall, first place; Queventin Nouostrom, Kelsey Grace Chapin and Emmeline Sabbatini, second place; and Ashoe Atkins, Ava Reaves and Sawyer Cameron, third place.

Ages 3-4

  • : Julianna Hall, first place; Brooklyn Jason, second place; and Ensley Box, third place.

Ages 5-7

  • : Isabel Marshall, first place; and Milana Marshall, second place.

Ages 8-10

  • : Lily Jude, first place; Sarah Stewart, second place; and Emme MacArthur, third place.

Ages 11-13

  • : Kathryn Chapin, first place; Breyelle Box, second place; and Isabelle Allen, third place.

Girls three-legged races

Ages 5-7

  • : Natazi Benson and Liberty Woltersdorf, first place; Isabele Marshall and Madeleine Sabbatini, second place; and Tessa Morris and Elysa Gilbert, and Tenley Williams and Elsie Carlson, tied for third place.

Ages 8-10

  • : Sarah Stewart and Emme MacArthur, first place; Hannah Buck and Kalsena Sahim, second place; and Giselle Hover and Lilly Jones, third place.

Ages 11-13

  • : Breyelle Box and Kathryn Buck, first place; Katiree Armstrong and Emily Naillon, second place; and Hannah Buck and Amanda Buck, third place.

Girls solo sack race

Ages 5-7

  • : Tenley Williams, first place; Natalia Denson, second place; and Kelsey Chapin, third place.

Ages 8-10

  • : Sarah Stewart, first place; Emme MacArthur, second place; and Kaleena Sahim, third place.

Ages 11-13

  • : Breyelle Box, first place; Kathryn Chapin, second place; and Edan Morris, third place.

Boys foot races

Younger than 2

  • : Maverick Curtis, Kade Heinzman and Audrick Genwoseroso, first place; Quenton Nordstrom, Noah Claypool and Jagger Specht, second place; and Ashor Atkins, Leo Mason and Everett Camera, third place.

Ages 3-4

  • : Kai Conrad, first place; Kameron Jase, second place; and Leo Mason, third place.

Ages 5-7

  • : Ethan Luedke, first place; Jacob Scott Buck, second place; and Brock Larson, third place.

Ages 8-10

  • : Aden Harrel, first place; Brewer Holmstrom, second place; and Sam Allen, third place.

Ages 11-13

  • : Oliver Hegdahl, first place; Carson Allen, second place; and Sully Bratton, third place.

Boys three-legged races

Ages 5-7

  • : Grayson Fisher and Thomas Marshal, first place; Kaleb Kudsen and Carson Libby, second place; and Legion Anderson and Oliver Larson, third place.

Ages 8-10

  • : Sam Allen and Landin Fulton, first place; Jude Beck and Brenner Hutha, second place; and Aden Harrel and Riley Young, third place.

Ages 11-13

  • : Jason Buck and Kalena Sahim, first place; and Carson Allen and IanMacArthur, second place.

Boys solo sack races

Ages 5-7

  • : Ethan Luedke, first place; Thomas Marshall, second place; and Brock Larson, third place.

Ages 8-10

  • : Aden Harrel, first place; Sam Allen, second place; and Hunter Specht, third place.

Ages 11-13

  • : Sully Bratten, first place; Reese Holmstrom, second place; and Tate Armstrong and Ian MacArthur, tied for third place.

Boys wheelbarrow races

Ages 5-7

  • : Liam Norris and Jacob Scott Buck, first place; Kaleb Knudsen and Carson Libby, second place; and Brock Larson and Legion Anderson, third place.

Ages 8-10

  • : Sam Allen and Landon Fulton, first place; Jackson Kritle and Hunter Specht, second place; and Aden Harrel and Riley Young, and Ridley Leupold and Keegan Luedke, tied for third place.

Ages 11-13

  • : Tate Armstrong and Jet Leupold, first place; Julian Claypool and Calab Stewart, second place; and Carson Allen and Ian MacArthur, third place.

Rolling pin

Tatum Schroder-Richa, first place; Summer Luedke, second place; and Teague Schroder and Amber Buck, tied for third place.

Egg toss

Tatum and Garret Picha, first place; Taylor Vinton and Lane Spenker, second place; and Sarah Stewart and Emme MacArthur, and Ian MacArthur and Carson Allen, tied for third place.

Pioneer Lions volunteers

Mark Koelsch, John Claypool, Jerry McCarmicle, Doug Irvine, Lily Weazlick, Cindy Boswell, Jim Reinecke, Rex Boswell, Pat Fulton, Lloyd Williams, Jim Waters, Sarah Watson, Kariann Botero, Katie Dillinger, Gary Hill, Cindy Fickett, and Lewis Fickett.

0
0
0
0
0

Load comments