Subscribe for 17¢ / day
Honor roll

The Mount Solo Middle School honor roll for second quarter of the 2017-2018 school year has been announced.

4.0 grade-point average

Eighth gade: Malea Ball, Vaughn Byman, Kennedy Dahlquist, Lily Duschik, Edgar Gonzalez, Julianna Huhta, Brianna Johnson, Trent Jurvakainen, George Mosier III, Abigail Plough, Angela Ponkratov, Ashley Smith, Erica Snyder, Rudi Soetamin, McKenzie Verdoorn, Elisabeth Weber, Jorden Williamson, Anna Wisuri and Chloe Yordy.

Seventh grade: Emmaleah Baker, Mariah Bergquist, Helen Byman, Stefan Byman, Ainsley Hayes, Cassia Heim, Braden Huhta, Ian MacArthur, Micah Miner, McKenna Nugent, Oscar O’Neill, Madeline Pospichal, Natasha Ruddell, Cameron Scrichfield, Trey Varney, Drew Wallace, Paige White and Keyan Whitney.

Sixth grade: Charlize Blain, Lexxine Burger, Krager Clark, Jacee Davis, Kate Jurvakainen, Cera Lesh, Lily Mattison, Natalie Mejia, Carson Moses, Samuel Mosier, Eric Nguyen, Nicholas Pittsley, Lillienne Plough, Cameron Richey, Hannah Sears, Nina Soetamin, Meadow Trammell, Matthew Verdoorn and Maycen Welty.

3.99-3.5

Eighth gade: Jaden Anderson, Tera Arndt, Sierra Batdorf, Isabella Bates, Katlynn Beech, Miranda Bergquist, Mariah Boyd, Anika Brawley, Natalia Breeden, Caitlin Buckley, Jordan Chapin, Gavin Clawson, Savannah Coffman, Emily DeWitt, Kylee Epperson, Faith Fowler, Christian Grendahl, Carinne Hammons, Jordan Harlan, Danni Hopper, Piper Jenkins, Jason Kooiman, Brenden Lair, Miranda Lomax, Daniel Lopez-Naranjo, Maddie McCoy, Elisa McElligott, Ilyas Mehrer, Trinity Merritt, Evan Prewitt, Travis Ruddell, Timothy Sears, Aaron Seibert, Charli Swanson, Samantha Swarts, Hannah Tornow, Natalie White, Jaden Whitright and Justin Wilson.

Seventh grade: Ella Ammer, Emilee Apperson, Langston Bartell, Olivia Beisel, Mathew Cooper, Rainey DeJong, Brooklynn Dillinger, Cassidy Drew, Emma-Claire Fitzgerald, Camren Fralick, Eric Garcia-Gordian, Quinn Harvel, Payten Hill, Conner Hurse, McKenna Jones, Austin Landis, Tevin Larson, Madison Mauck, Lizbeth Nava, Vivian Nguyen, Gerardo Paradis, Gracie Perkins, Donavin Pickner, Ramzi Prewitt, Angelica Reyes-Ramirez, Paris Vath and Taylor Wickett.

Sixth grade: Grace Baxter, Audrey Berndt, Hilario Birrueta, Porfitio Chavez, Alizabeth Gaytan, Charlotte Curry, Emily Foytack, Sydney Fugleberg, Kailea Guinto, Lecea Hall, Lauren Harvey, Madelyn Hetland, Jessy Hyde, Rylan Jewell, Lauryn Johnson, Shaun Jordan, Jake Jurvakainen, Kyler Keith, Keylee LaFave, Jaxon Lamb, Austin Lindquist, Aidan McDonald, MaKenna McGlone, Chloe Moore, Rachelle Paschall, Tyler Pearson, Agata Pisarchuk, Evan Reed, Ellie Rennells, Kaylee Renteria, Jasmine Rodriguez, Jackson Rohl, Clarissa Shegrud, Kadence Stout, Aiden Sutherland, Reese Swanson, Chloe Taitano, Elle Waller, Kaden Walters and Alexandria White.

3.49-3.0

Eighth grade: Yasmine Alvarez-Garcia, McKenzie Anglin, Parker Beisse, Charles Benfield, Seth Beres, Joshua Butler, Cameron Dahlquist, Guadalupe Flores, Noah Frasier, Lillie Anne Glenn, Damien James, Aaricka Johnson, Elizabeth Kalal, Casey Lewis, Emily Lott, Karissa Mott, Anaxi Salas Garcia, Vanessa Underwood, Konner Wakeman and Gabriel Woods.

Seventh grade: Amerin Alex, Dorian Brickert, Jay Burrows, Kelsey Catlin-Alapeteri, Julian Claypool, Alex Denman, Ashley Forward, Beau Gamble, Natalie Gaston, Madeleine Glenn, Jadyn Guzman, Krysten Hardee, Owen Huhta, Ahlycea Johnstone, Tenai Kennedy, Hayley Larson, SorrowLily Lindorff, Kenji London, David Maury, Alexis McQuaid, Evelyn Most, Adam Newton, Bianka Perez, Mahalia Perkins, Owen Radcliffe, Sherlin Rios Rivera, James Robinson, Gabriella Salas Garcia, Talyn Sparks, Levi Trenda, Rebecca Ulman, Genesis Van Hook, Hailey Whiteman, Elianna Williams, Julia Williams and Jase Wygant.

Sixth grade: Hannah Askay, Megan Baratta, Cyprus Bartley, Nicholas Blackmon, Constance Bryan, Leticia Canales, Collin Culpepper, DeShaun David, Yakima Fallet, Tristan Flynn, Laney Frasier, Isabella Garcia-Cervantes, Zachary Gillman, Lacey Greig, Katelyn Grendahl, Jace Gribble, Ronni Hopper, Maisy Hornbeck, Jacob Isaacson, JD Johnson, Rayne Johnson, John Jones, Janelle Jurmu, Owen Kangas, Emily Lair, Wyatt Larson, Heidi Leon Ferrer, Michael Magallon, Layla Marohl, Zachary McNeil, Emma Mortensen, Paige Murphy, Adryan Reid, Aleah Sparks, Tyler Staggs, Krista Strine, Ava Williams and Ellie Woolcott.

0
0
0
0
0

Load comments