Through Wednesday's games 

BOYS

Class 4A: 1. Gonzaga Prep, 2. Skyview, 3. Richland, 4. Union, 5. Davis, 6. Ferris, 7. Federal Way, 8. Lewis and Clark, 9. Sunnyside, 10. Camas.  

Class 3A: 1. Garfield, 2. Lincoln, 3. O’Dea, 4. Eastside Catholic, 5. Rainier Beach, 6. Timberline, 7. Wilson, 8. Kelso, 9. North Thurston, 10. Shorecrest

Class 2A: 1. Anacortes, 2. Selah, 3. Lynden, 4. Mark Morris, 5. W.F. West, 6. Columbia River, 7. Foss, 8. Pullman, 9. Mountlake Terrace, 10. Fife

Class 1A: 1. Lynden Christian, 2. Freeman, 3. Royal, 4. Zillah, 5. Bellevue Christian, 6. Okanogan, 7. Northwest, 8. Omak, 9. Newport, 10. Overlake

Class 2B: 1. Toledo, 2. Saint George’s, 3. Adna, 4. Liberty (Spangle), 5. Kittitas, 6. Life Christian, 7. Napavine, 8. Brewster, 9. Toutle Lake, 10. Morton-White Pass

Class 1B: 1. Sunnyside Christian, 2. Muckleshoot Tribal, 3. Pomeroy, 4. Cedar Park Christian, 5. Yakama Nation, 6. Odessa, 7. Taholah, 8. Tacoma Baptist, 9. Naselle, 10. Almira-Coulee-Hartline  

GIRLS

Class 4A: 1. Central Valley, 2. Eastlake, 3. Moses Lake, 4. Kentridge, 5. Bellarmine Prep, 6. Woodinville, 7. Todd Beamer, 8. Newport, 9. Lake Stevens, 10. Chiawana

Class 3A: 1. Gig Harbor, 2. Snohomish, 3. Lincoln, 4. Kamiakin, 5. Timberline, 6. West Seattle, 7. Garfield, 8. Seattle Prep, 9. Redmond, 10. Bethel.

Class 2A: 1. East Valley (Spokane), 2. Archbishop Murphy, 3. W.F. West, 4. Wapato, 5. Lynden, 6. Black Hills, 7. Port Angeles, 8. Burlington-Edison, 9. Mark Morris, 10. Clarkston

Class 1A: 1. Cashmere, 2. Lynden Christian, 3. Zillah, 4. La Salle, 5. Medical Lake, 6. La Center, 7. Elma, 8. Lakeside (Nine Mile Falls), 9. Meridian, 10. Columbia (Burbank)

Class 2B: 1. Ilwaco, 2. Napavine, 3. Davenport, 4. Saint George’s, 5. Mabton, 6. Wahkiakum, 7. Tri-Cities Prep, 8. La Conner, 9. Life Christian, 10. Colfax

Class 1B: 1. Colton, 2. Pomeroy, 3. Neah Bay, 4. Puget Sound Adventist, 5. Almira-Coulee-Hartline, 6. Selkirk, 7. Sunnyside Christian, 8. Taholah, 9. Mount Vernon Christian, 10. Rainier Christian    

LOCAL

BOYS

Team;Rank;Last

Kelso;8;12

Mark Morris;4;6

R.A. Long;48;48

Woodland;34;33

Castle Rock;52;51

Ilwaco;19;18

Kalama;32;32

Toledo;1;4

Winlock;18;17

Toutle Lake;9;5

Wahkiakum;28;25

Naselle;9;8

Three Rivers;42;41

Rainier*;23;23

Clatskanie*;15;14

Girls

Team;Rank;Last week

Kelso;30;32

Mark Morris;9;10

R.A. Long;44;44

Woodland;25;22

Castle Rock;50;47

Ilwaco;1;1

Kalama;31;36

Toledo;17;16

Winlock;51;53

Toutle Lake;45;46

Wahkiakum;6;6

Naselle;29;27

Three Rivers;52;48

Rainier*;3;3

Clatskanie*;5;5

*OSAA Ranking system combines an RPI and a Colley ranking. 

0
0
0
0
0

Load comments