Honor roll

The Coweeman Middle School honor roll for the first semester of the 2017-2018 school year has been announced.

4.0 grade-point average

Eighth grade: Jose Bautista-Sanchez, Kelsie Collins, Natalie Fraley, Gracie Gann, Stephanie Gonzalez-Jaramillo, Macy Grafton, Lillian Johnson Schmaltz, Riley Kirk, Hanna Kuhn, Courtney Kuning, Harlee McWilliams, Ruby Moore, Khristina Parkhill, Diana Roman-Gomez, Adalie Schierscher, Alexandra Sheldahl, Karen Sierra-Marquez, Erin Tack, Spencer Thomas and Maggie Waddell.

Seventh grade: Grace Adams, Hudson Backman, Sophia Cheslock, Kamaile Correa, Mia Croney, Angeline Eugenis, Cale Franzen, Rielee Gourde, Steven Gutenberger, Annette Mauer, Ruby Sereday, Dawson Shoddy and Emily Thompson.

Sixth grade: Alyssa Badgley, Parks Chennault, Kyra Dieter, Jose Flores-Sosa, Zoe Fortner, Tiffany Griffith, Alexia Gutierrez, Soren Guttormsen, Michael Henderson, Whitney Jabusch, Jonathon Jimenez, Cloe Kemp, Carson Kennedy, Carter LaBerge, Haley Lopez, Mckenzie Milligan, Alexis Musser, Lana Osman, Josaphine Saccio-Devine, Sadie Schierscher, Avery Schlecht, Audrey Webberley and Sohpia Wickham.

3.99-3.25

Eighth grade: Benjamin Alabiso, Reese Anderson, Caleb Arnott, Jadeyn Baker, Emily Bakunowicz, Chloe Bass, Ceberiana Bautista-Hernandez, Jonah Beavers, Trenton Brogan, Giselle Bueno Urias, Zachary Burton, Arlyn Caasi, Ella Chennault, Yasmin Cobian, Colby Cooper, Kenzington Cromwell, Phuc Dam, Mariia Dzhabur, Justin Eaton, Jeremy Erekson, Hailee Farmer, Angelina Fowler, K’dynce Gillespie, Megan Gott, Hailey Gurley, Andrea Gutierrez-Hernandez, Kjell Guttormsen, Isabella Hadaller, Jandlynn Hamm, Michael Hause, Tyler Hays, Kylana Hegnes, Crystal Hernandez, Taylar Huff, Henry Hyde, Chase Johnson, Evermore Kaiser, Jordan Kay, Galen Keplinger, Hannah Kinch, Braden Lesh, Carter Lloyd, Isabel Lopez, Adrian McCoy, Connor McKinney, Dereck Milne, Kaylee Mitchell-Camyn, Kailey Morgan, Rachel Moroney, Logan Neely, Mia Nestaval, Jacob Neves, Ava Nichols, Ava Page, Evan Parker, Samantha Robinson, Kuya Saccio-Devine, Mariana Sanchez-Bueno, Cheyanne Shaw, Lydia Shaw, Lillian Smith, Kirsten Spaulding, David Stewart, Oakley Tearnan, Jessica Tum Lopez, Jake Webberley, Shyenne Welker, Katie Whitney, Samantha Whittaker, Conner Williams, Kiya Willis, Brooke Winston and Ashley Wood.

Seventh grade: Carolyn Achen, Madison Adams, Zoie Allen, Jaida Barrows, Treyton Bell, Tristan Bell, Jackson Bond, Madison Bourland, Gage Bratton, Mara Bridges, Evan Brown, Brianne Carr, Reece Collins, Kaden Cox, Junior DeClue, Lexie Diem, Carver Doehne, Trevor Doehne, Blake Eastham, Georgie Emmert, Kaydince Evans, Brodie Fitzpatrick, Breahna Foster, Elliott Freund, Ethan Freund, Jacob Gabbard, Piper Gallagher, Gunnar Grafton, Hope Grose, Keatley Hammer, Preston Harrington, Lucy Hight, Avalon Hill, Kayleigh Homer, Kade Keesee, Dominic Kemp, Clover Kincade, Tyler Kleven, Andrew Levy, Camden Mast, Colin Jordan Meade, Marisa Menning, Branna Micheletto-Struble, Conner Noah, Kimberly Ochoa-Ramirez, Camry Rader, Luz Ramirez, Roxy Remmers, Sthepani Renteria-Topete, Grace Richards, Guillermina Rios Rios, Lola Riutta, Ameilia Roberts, Isaac Rosado, Leonardo Ruiz, Quade Salzer, Justin Schlarb, Chayce Sherrell, Jason Shrofe, Macy Smith, Riley Smith, Violet Taylor, Sarah Teodoro-Hernandez, Daxton Thomas, Wyatt Turnbough, Jennifer Valdivia Lopez, Rachel Viveiros and Keira Walters.

Sixth grade: Kayla Aalvik, Ariana Audinet, Gracie Beach, Jacob Beavers, Madison Bosarge, Rylee Brown, Roxanna Bueno Urias, Katie Cerritos, Cameron Clement, Nathan Coleman-Howard, Baylie Collins, Bubba DeClue, Cassidy Ellis, Jaslyn Erwin, Neveah Gingerich, Coral Guetlin, Katrina Hawkins, Carter Huff, Emery Jabusch, Jacob Jones, Violet Kaiser, Madison Kelso, Cloe Kent, Anders Keplinger, Aubrie Kinne, Jake Kramer, Brycen Kynaston, Sophia Lee, Elijah Malik-Byers, Connor Malone, Easton Marshall, Austin Mayfield, Alisha Milne, Hailey Morris, Reegan Perkins, Grace Phillips, Jacob Rafn, Tyler Rafn, Moriah Ruiz, Yaquelin Sanchez-Bueno, Yoselin Sanchez-Bueno, Kyra Sanders, Tayson Thompson, Ocean Vaillencourt, Aubrey Werley, Caitlyn Williams, Hunter Williams, Amelia Wood, Melina Zahniser and Lillias Zittenfield.

3.24-2.0

Eighth grade: Owen Adler, Taylor Brandenburg, Joseph Broxton, Zachariah Bugg, Mikalynn Dugger, Em Edwards, Madison Emery, Larissa Eyle, Debora Felipe-Perez, Gabriel Gaskin-Quintero, Andrea Gutenberger, Skylare Lopez, Carter May, Alondra Montanez, Jonas Prothero, Ryder Rockwood, Mei-Lien Tanner, Maya Thorpe and Jacob Webb.

Seventh grade: Mitchell Bailey, Elijah Beach, Launa Black, Natalie Booth, Alexis Dvorak, Galatea Ely, Emma Fowler, Evan Hines, Ricardo Jackson, Taeshia Jackson, Casey Linden, Alexander Mattison, Elise McWain, Gage Phillips, Colin Turner, Caleb Von Schirmer and Adam Woodriff

Sixth grade: Natalia Bautista-Hernandez, Justin Broxton, Revan De Leon, Avary Easterly, Charles Hayes, Logan Hiatt, Madison Hinners, Clark Jensen, Brayden Kannas, Alyvia Lile, Elizabeth MacDonald, Braeden, McCauley, Kyle Mirenta, Aisha Munson, Arionah Patching, Luke Prothero, Ava Rice, Adriana Seaman, Thomas Sherry, Ashton Spencer and Mason Woodriff.

0
0
0
0
0

Load comments